Zobrazit

Skanzen naruby

Sobota, 1. dubna 2023 Zahajte s námi sezónu tak trochu netradičně. Máme pro vás připraveny speciální aprílové prohlídky. Znali Keltové brambory? Mohli si svítit žárovkou? Otestujte své znalosti a nenechte se napálit. Chystáte se nás navštívit? Dejte nám o tom vědět: zaklikněte svou účast ve fb události ;)

Datum konání: 1. 4. 2023

Vítání jara

7. – 10. dubna Přivítejte s námi jaro! Upleťte si pomlázku nebo ozdobu z proutí, vyzkoušejte přírodní barvení vajíček a ochutnejte jarní dobroty keltské kuchyně.   Chystáte se nás navštívit? Zaklikněte svou účast ve fb události ;)

Datum konání: 7. 4. 2023

Beltine a Barbarské hry

29. dubna Oslavte s námi příchod teplé poloviny roku. Otestujte své schopnosti v loveckých a bojových disciplínách. A večer si užijte koncert kapel Jauvajs, Bran a Vintage Wine.   Přijedete? Zakliněte svou účastna fb události, prosím ;) Předprodej vstupenek ZDE!

Datum konání: 29. 4. 2023

Oživlé oppidum

20. května Přijďte na vlastní kůži zažít, jak se žilo našim předkům v mladší době železné. Těšit se můžete na obydlené domy, dílny, kde vám Keltové předvedou tradiční řemesla a chybět nebude ani dobré jídlo a pití.   Plánujete nás navštívit? Dejte nám o tom prosím vědět! Zaklikněte svou účast ve fb události!

Datum konání: 20. 5. 2023

Dětský den

10. června Víte, jak se bavily děti v dávných dobách? Přijďte si vyzkoušet tradiční dětské hry, jako je tlučení špačků, cvrnkání kuliček nebo házení kroužků. Čekat na vás budou i keltské pohádkové bytosti a dobrodružná hra.

Datum konání: 10. 6. 2023

Dny řemesel

5. – 9. července Keltové byli mistrovskými řemeslníky. Vyzkoušejte si jak vyráběli keramiku, opracovávali dřevo, tkali látky, odlévali bronzové šperky, kovali železo nebo razili mince. V sobotu večer si navíc můžete užít koncert.

Datum konání: 5. 7. 2023

Lughnasad

28. – 29. července Již 17. ročník Mezinárodního festivalu keltské kultury přinese koncerty, přednášky, workshopy, hry pro děti, ukázky bojů i řemesel a mnoho dalšího. V oppidu se usídlí Keltové, Římané, Germáni a nově i Dákové. Završí se zde osudy kmene Bójů a jejich mocného náčelníka Biateca.

Datum konání: 28. 7. 2023

Medokvas

19. srpna Přijďte chutnat různé druhy medů a medovin, seznamte se se životem včel nebo si vyrobte vlastní voskovou svíčku. K ochutnání budou i tradiční keltské dobroty. A odpoledne se můžete těšit na folkový koncert.

Datum konání: 19. 8. 2023

Jablkobraní

23. září Přijďte poděkovat za letošní úrodu a ochutnat tradiční i netradiční dobroty z jablek a dalších plodů podzimu. Budeme moštovat, péct koláče, vařit povidla a mnoho dalšího.

Datum konání: 23. 9. 2023

Archeoden

14. října Jak se dělají vykopávky? Co všechno můžete najít v zemi? A jak naložit s nálezy? Při příležitosti Mezinárodního dne archeologie projděte Stezkou odvážného archeologa a poznejte tak jejich práci.

Datum konání: 14. 10. 2023

Samhain

28. října Temná část roku přichází a kolem bloudí duše našich předků. Zažehněme pro ně ohně a uctěme tak jejich památku. Těšit se můžete na tradiční dílničky pro děti, lampionový průvod a hlavně večerní strašení ve skanzenu.

Datum konání: 28. 10. 2023

Skanzen předvánoční

2. prosince Mohli Keltové slavit Vánoce? Jaké tradice a zvyky tenkrát byly? Navštivte zimní skanzen a užijte si trochu klidu v předvánočním shonu.

Datum konání: 2. 12. 2023

SAMHAIN: keltský nový rok

30. října 2021 Starý rok končí a přichází nový. Ozývají se hlasy našich předků, uctíme jejich památku.   Program 10 -16 hodin komentované prohlídky Od 14 hodin výroba strašidel a lampionů V 15 hodin -  vystoupení keltské hudební skupiny Coventina Po 16 hodině vyhodnocení soutěže 16.30 Začátek lampionového průvodu V 17 hodin - vystoupení keltské ...

Datum konání: 30. 10. 2021

KELTSKÁ BAŠTA + MEDOKVAS

21. a 22. srpna 2021  Ochutnáte speciality keltské kuchyně a medové nápoje. Poznáte dříve běžné ale dnes už zapomenuté pokrmy. Zajímá vás, co jedli Keltové a jak si jídlo připravovali? Pak vyrazte 21. a 22. srpna na akci s názvem Keltská bašta do Keltského skanzenu Nasavrky. Kromě toho, že si odnesete spoustu informací, můžete zde ...

Datum konání: 21. 8. 2021

LUGHNASAD: festival hojnosti a přátelství

Letos 30. a 31. července proběhne již 15. ročník mezinárodního festivalu keltské kultury! Festival je vhodný pro celou rodinu. Přes den se můžete těšit na ukázky keltských řemesel a činností běžného života Keltů, pro děti budou připraveny zábavné hry a bude zde i prostor pro vzdělávání se v rámci tematických přednášek. Nebudou chybět ani šarvátky ...

Datum konání: 30. 7. 2021

Zemi Keltů podporuje

obr1 obr1 obr1 obr1 obr1 obr1 obr1