Zobrazit

Beltine a Barbarské hry

4. května Oslavte s námi keltský svátek Beltine a vyzkoušejte své schopnosti v Barbarských hrách. Hry jsou pro celou rodinu, vyřádí se jak dospělí, tak děti. Vyzkoušet si můžete vrh břemenem, střelbu z praku, souboj na kládě, vrh oštěpem a další disciplíny. Plánujete se zúčastnit? Sledujte událost na Facebooku, ať vám neutečou novinky! Také nám zde ...

Datum konání: 4. 5. 2024

Keltský dětský den

8. června Bohatý program pro děti – tradiční dětské hry, jako je třeba tlučení špačků, cvrnkání kuliček nebo házení kroužků. Spoustu zábavy i pro dospělé. Navíc na vás čekají fascinující keltské pohádkové postavy a dobrodružná hra.

Datum konání: 8. 6. 2024

Dny řemesel

4.-6. července Nahlédněte do života keltských řemeslníků a staňte se na den jedním z nich. Pro ty nejmenší budou připraveny dětské dílničky a nebude chybět ani tradiční jídlo a pití. Přijďte si užít den plný poznání.

Datum konání: 4. 7. 2024

Lughnasad

26.-27. července 18. ročník Mezinárodního festivalu keltské kultury Lughnasad vás přenese do dob našich předků! Chcete zažít festival, kde ožívá keltská historie se starodávnými řemesly a melodickou hudbou? Přijeďte poslední víkend v červenci do skanzenu Země Keltů. Mezinárodní festival keltské kultury letos oslaví 18. ročník vyprávěním příběhu Čas králů a královen. Po trilogii válečných příběhů náčelníka ...

Datum konání: 26. 7. 2024

Koncert Deloraine

23. srpna Prožijte atmosféru plnou pagan-folkové hudby a starých tradic se sedmičlennou kapelou z Brna. Ideální příležitost pro milovníky živé hudby, zábavy a historického prostředí. Více o kapele najdete na jejich webových stránkách.

Datum konání: 23. 8. 2024

Medokvas

24. srpna Zajímá vás svět včel a jejich význam pro naši přírodu? Chcete ochutnat rozmanité druhy medu a medoviny? Přijďte i s dětmi, pro které jsou připravené tvůrčí dílničky, kde si mohou vyrobit třeba vlastní svíčku.

Datum konání: 24. 8. 2024

Jablkobraní

21. září Poděkujte společně s námi za letošní úrodu a přijďte ochutnat tradiční i netradiční dobroty z jablek a dalších plodů podzimu. Budeme moštovat, péct koláče, vařit jablečná povidla, sušit křížaly jako naši předkové a mnoho dalšího.

Datum konání: 21. 9. 2024

Samhain

26. října Starý rok končí a přichází nový. Temná část roku přichází a kolem bloudí duše našich předků. Zažehněme pro ně ohně a uctěme jejich památku. Těšit se můžete na tradiční dílničky pro děti, průvod za ohněm, a hlavně večerní strašidelný skanzen.

Datum konání: 26. 10. 2024

Vítání jara

7. – 10. dubna Přivítejte s námi jaro! Upleťte si pomlázku nebo ozdobu z proutí, vyzkoušejte přírodní barvení vajíček a ochutnejte jarní dobroty keltské kuchyně. Chystáte se nás navštívit? Zaklikněte svou účast ve fb události ;)

Datum konání: 7. 4. 2023

Skanzen naruby

Sobota, 1. dubna 2023 Zahajte s námi sezónu tak trochu netradičně. Máme pro vás připraveny speciální aprílové prohlídky. Znali Keltové brambory? Mohli si svítit žárovkou? Otestujte své znalosti a nenechte se napálit. Chystáte se nás navštívit? Dejte nám o tom vědět: zaklikněte svou účast ve fb události ;)

Datum konání: 1. 4. 2023

SAMHAIN: keltský nový rok

30. října 2021 Starý rok končí a přichází nový. Ozývají se hlasy našich předků, uctíme jejich památku. Program 10 -16 hodin komentované prohlídky Od 14 hodin výroba strašidel a lampionů V 15 hodin -  vystoupení keltské hudební skupiny Coventina Po 16 hodině vyhodnocení soutěže 16.30 Začátek lampionového průvodu V 17 hodin - vystoupení keltské ...

Datum konání: 30. 10. 2021

KELTSKÁ BAŠTA + MEDOKVAS

21. a 22. srpna 2021  Ochutnáte speciality keltské kuchyně a medové nápoje. Poznáte dříve běžné ale dnes už zapomenuté pokrmy. Zajímá vás, co jedli Keltové a jak si jídlo připravovali? Pak vyrazte 21. a 22. srpna na akci s názvem Keltská bašta do Keltského skanzenu Nasavrky. Kromě toho, že si odnesete spoustu informací, můžete zde ...

Datum konání: 21. 8. 2021

LUGHNASAD: festival hojnosti a přátelství

Letos 30. a 31. července proběhne již 15. ročník mezinárodního festivalu keltské kultury! Festival je vhodný pro celou rodinu. Přes den se můžete těšit na ukázky keltských řemesel a činností běžného života Keltů, pro děti budou připraveny zábavné hry a bude zde i prostor pro vzdělávání se v rámci tematických přednášek. Nebudou chybět ani šarvátky ...

Datum konání: 30. 7. 2021

Vítání jara

30. - 31. března Přivítejte s námi jaro! Upleťte si pomlázku nebo ozdobu z proutí, vyzkoušejte přírodní barvení vajíček a ochutnejte jarní dobroty keltské kuchyně.

Datum konání: 30. 3. 2024

Železný Kelt 2024

24. únor 2024 Nasavrky, Keltský skanzen 6:00 - 22:00 Máte chuť se projít krajinou Železných hor a přitom plnit rozličné úkoly? Vydejte se s námi na orientační (ne)závod (pochod)... Jde o (ne)závod s historickým podtextem a příběhem laděným do mýtického a mystického ducha...Není to tak dávno, co jste vyšetřovali rituální vraždy, které se děly kolem oppida. ...

Datum konání: 24. 2. 2024

Zemi Keltů podporuje

obr1 obr1 obr1 obr1 obr1 obr1 obr1