Pomozme Zemi Keltů!

(dobrovolnická brigáda pro každého*)

Místo: Země Keltů – Keltský skanzen

Datum:  26.4. – 28.4. 2019

Pro koho brigáda je? Pro každého*, kdo se nebojí práce, chce se něco dozvědět, touží si užít skvělý víkend s bandou podobně naladěných lidí a přitom neváhá pomoci rozvoji Země Keltů.

Příjezd a odjez: V pátek je možné přijíždět od 17:00 a v neděli se počítá s odjezdem v cca 14:00.

Přihlášení: Do 25. 4. 2019 na mailu jiri.kalat@zemekeltu.cz (do předmětu uvést: Pomozte Zemi Keltů), nebo skrze zprávu na FB.

Spaní: Spát se bude venku ve stanech nebo pod širým nebem. Za odměnu bude také možné přespat v jedné z našich keltských staveb. V případě opravdu špatného počasí je možné spát i ve správní budově. Všichni každopádně musí sebou mít karimatku, spacák a stan (několik lidí společně). V případě, že stan nemáte a není se s kým domluvit, napište, nějak se to vymyslí.

Jídlo: Na sobotní a nedělní snídaně bude nakoupeno, o sobotní oběd a večeři se postaráme, čaje a kávy bude dostat, stejně jako vody. Zbytek je na každém. V Nasavrkách je několik restaurací a obchodů, takže se nebojte, že byste zemřeli hlady.

Co budeme dělat? Naše pracovní náplň bude hodně záležet na počasí a na tom, co bude aktuálně potřeba, ale určitě nás čeká manuální práce venku, takže pracovní věci sebou. Přesnou náplň práce zveřejníme tak týden do předu. Na skanzenu je stále, co dělat a asi neexistuje práce, která by nebyla potřeba. Také se není čeho bát, pracovní tempo přizpůsobíme jedinci každého věku, fyzické zdatnosti nebo stupně lenosti.

Další program: Dobrovolníky, kteří jsou u nás poprvé, čeká komentovaná prohlídka skanzenu. Pro zájemce můžeme připravit v neděli odpoledne výlet na oppidum České Lhotice a po okolí kolem Nasavrk. Páteční večer mrkneme na nějaký film (máme krásný promítací sál) nebo zahrajeme hry (už se připravují) a sobotní noc si osvítíme ohněm.

* Pokud ti je méně než 18 let, tak napiš na jiri.kalat@zemekeltu.cz


Zemi Keltů podporuje

obr1 obr1 obr1 obr1 obr1 obr1 obr1