Železný Kelt/ka 2022

Přemýšleli jste někdy o tom, jak asi vypadal den lovce v době našich předků? Jaké útrapy a nástrahy mohly čekat na člena kmene Bójů na území dnešních Čech a Moravy?
Představa, že obyčejný lovec musel svou kořist stopovat i desítky kilometrů, ulovit ji a pak odnést zpátky do svého hradiště, je dnes nepředstavitelná. A co teprve, když si spletl stopy zvěře, ty ho zavlékly do léčky ukuté lstivými Římany a musel se s nimi vypořádat.
Rozdělat oheň, opatřit si stravu, vyrobit cokoliv z prostředku, jež jsou po ruce, snášet chlad, nebát se a mít plno sil. To vše, a vlastně ještě mnohem více, musel mít člověk pravěku.
Chceš si to vyzkoušet? Máš šanci a na konci dne tě třeba bude čekat i příjemná koupel.
.
Máme pro vás připravené nové tratě i úkoly, vše bude zase o kousek delší a náročnější. Není se ale čeho bát, z náročností si vybere každý, kdo bude chtít hrdě nosit titul: ŽELEZNÝ KELT nebo ŽELEZNÁ KELTKA!
.
Pamatujte: NENÍ POKOŘUJÍCÍ KLÁNÍ NEDOKONČIT, JE TOTIŽ ODVÁŽNÉ TO JENOM ZKUSIT!
.
REGISTRACE:
1) do 30. 1. 2022 na mailu: jiri.kalat@tresviae.cz (v případě, že stojíš o náš nový super plecháček)
2) do 15. 2. 2022 na mailu: jiri.kalat@tresviae.cz (v případě, že o náš nový super plecháček nestojíš)
3) 18.2. od 19:00 na místě (a taky bez hrnečku)
.
KDO: Kdokoliv starší 18 let. Zúčastnit se může jednotlivec nebo tým (v každém týmu musí být minimálně jedna žena a maximálně 2 lidi).
.
KDE: Země Keltů
.
ZÁPISNÉ: 390 Kč v předprodeji a 490 Kč na místě.
.
KATEGORIE:
1) Lovec – trať bude sice kratší (cca 35km), ale o to náročnější na úkoly, k jejichž plnění bude přihlíženo více, než na čas, za který jste závod absolvovali.
2) Průzkumník – cesta bude sakra dlouhá (cca 45km), ale úkoly v celku jednoduché, na čas, za který závod zvládnete, bude přihlíženo více.
.
KOSTÝMY: Kostýmy ani dobové vybavení nejsou povinné, ale budete-li kostým mít, odrazí se to pozitivně na vašem bodovém ohodnocení – čím méně moderního oblečení a vybavení budete mít, čím propracovanější kostým na sebe vezmete, tím lépe (doplňky, taška, plášť, šperky…). Můžete kombinovat kostým s moderními prvky (termo prádlo pod kostým atd.) Myslete ale na to, že bude zima! (Kostým znamená znevýhodnění oproti modernímu outdoorovému oblečení – proto body navíc)
.
COVID INFO: doplníme podle aktuálních opatření – ale nebojte Železný Kelt určitě proběhne (i kdyby běžel jenom jeden)

Zemi Keltů podporuje

obr1 obr1 obr1 obr1 obr1 obr1 obr1