Dny řemesel

5.-10. července

Každý den bude tematicky zaměřený na jiné řemeslo.
Už v sobotu 2. července, kdy zapálíme milíř.
Úterý 5.7. 2022 – Den dřevěný
Uvidíte ukázky práce tesařů a řezbářů. Tesání trámů, štípání a opracování šindelí, řezbářskou výrobu nádob a lžic. Vyzkoušet si můžete dlabání koryt a výrobu dubových kolíků. Krom komentovaných prohlídek si také můžete poslechnout přednášku o tom, jak se vlastně staví keltské oppidum.
Středa 6.7. 2022 – Den hliněný
Středeční program je věnován keramice, kdy poznáte různé techniky zpracování hlíny a budete sledovat proces výroby nádob od hroudičky bláta až po hrnek na pití. Čeká vás dětská dílnička na výrobu amuletů, které si budete moci odnést, nebo rovnou obětovat ve svatyňce. Proběhne výpal keramiky ve dvoukomorové peci, přednáška o historii hrnčířského řemesla s ukázkami replik zajímavých nálezů z ČR i komentovaná prohlídka dvorce hrnčíře.
Čtvrtek 7.7. 2022 – Den vlněný
O vlněném dni se dozvíte vše o vlně. Uvidíte stříhání ovcí, celý výrobní postup od prvotního vlákna, přes předení nití, barvení přírodními barvivy až po tkaní hotového výrobku. K vyzkoušení bude tkaní na hřebenovém stávku i spřádání nití. A těšit se můžete i na povídání o textilní výrobě v pravěku a keltský fotokoutek.
Pátek 8.7. 2022 – Den kovářský
Nahlédněte pod ruce šikovným kovářům a mincířům. Uvidíte Kelty coby jedny z nejstarších kovářů. Vyrazte si vlastní keltskou minci nebo zkuste ukovat železný hřebík. Siláky čeká i drcení železné rudy. A k návštěvě vás pozve i výrobna voskových modelů a forem pro odlévání bronzu.
Sobota 9.7.2022 – Den železářský a bronzířský I.
Staňte se svědky skoro až magické přeměny kamene na kov. Budeme tavit železnou rudu metodou starou téměř 3000 let a redukovat malachit na měď. Také nás čeká kování, odlévání bronzových šperků a stříbrných mincí. Přijďte si vyrazit vlastní keltskou minci nebo vyrobit měděný šperk.
Neděle 10.7.2022 – Den železářský a bronzířský II.
Po tavbě železné rudy přichází čas zpracovat získanou železnou houbu. Budeme ji tedy hutnit na kovatelné železo, budeme dál kovat, odlévat bronz, razit mince. Hladoví a vysílení budou moci navštívit i keltskou kuchyni a ochutnat dobové speciality.
V případě nepříznivého počasí změna programu vyhrazena.
Každý den bude možné nahlédnout i do keltské kuchyně a účastnit se komentovaných prohlídek.
Hlad a žízeň zaženete v hostinci U Dubového Kelta.

 

Vstupné

Dospělí: 160 Kč

Studenti, senioři, ZTP: 130 Kč

Děti 6-15 let: 90 Kč

Rodinné (2+3): 380 Kč

Držitelé karty ZTP/P /(+doprovod), tisk, děti do 6ti let: zdarma

 

Chystáte se přijet? Zaškrtněte svou účast na facebookové události!


Zemi Keltů podporuje

obr1 obr1 obr1 obr1 obr1 obr1 obr1